FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie www.kologornik.fora.pl 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
 
Osadnik Winek
Idź do strony 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.kologornik.fora.pl Strona Główna -> Łowiska

Prezes
Administrator



Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 218
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 7 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Bełchatów

PostWysłany: Śro 21:21, 11 Mar 2009    Temat postu: Osadnik Winek
 
Jestem ciekawy waszej opinii o zbiorniku Winek.
W mojej opinii jest to najpiękniejsze łowisko naszego koła.
W całości położone w naturalnym środowisku ( las i łąki ), daje możliwośc obcowania z przyrodą. Dostępne do łowienia przez cały rok. Mocno porośnięte roślinnością wodną wymaga dużych umiejętności wędkarskich.
Z drugiej strony panuje opinia, że ryba jest niesmaczna a zbiornik jest podatny na kłusownictwo. Co koledzy na to ?.
Pozdrawiam Prezes. Cool


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
andrzej
Gość






PostWysłany: Sob 13:33, 04 Lip 2009    Temat postu: winek
 
uważam,że osadnik Winek jest bardzo przetrzebiony przez miejscowych kłusowników i żadne kontrole nic tu nie pomogą gdyż złodzieje pilnują się i wiedzą o wszelkich ruchach kontroli!!!. Zarybianie go w dużych ilościach mija się z celem. moim skromnym zdaniem należy zarybiać w większych ilościach Kamień gdyż tam łatwiej upilnować wodę ,ale należy w to zaangażować też straż przemysłową kopalni . Pozdrawiam
Powrót do góry

Prezes
Administrator



Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 218
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 7 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Bełchatów

PostWysłany: Czw 8:56, 09 Lip 2009    Temat postu: Kłusownictwo, a Winek
 
Szanowny kolego Andrzeju, nie jest tak źle jak opisujesz. W niedługim czasie udało nam się zachęcić miejscowych "wędkarzy" do wyrobienia kart wędkarskich. Było to możliwe dzięki częstym kontrolom Społecznej Straży. Współpracujemy również z Strażą Zakładową. Zdaję sobie sprawę, że to jeszcze nie wszystko, ale jest postep. Zbiornik ze swojej natury ( mocno zarośniety) chroni ryby przed kłusownictwem na dużą skalę. Plany zarybieniowe nie są przaesadzone i wpuszcamy tylko niezbędne ilości materiału zarybieniowego, ponieważ występuje na Winku duża presja wędkarska. W stosunku do Winka Zarząd ma plany przyszłościowe, które będziemy realizować jeszcze w tym roku.- ale to temat na inne spotkanie.
Dziekuję za korzystanie z naszego forum, zachęcam do częstego odwiedzania i pisania. Proszę zachecać kolegów do tej formy komunikacji.
Pozdrawiam Prezes. Wink Smile Very Happy


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora

haureol




Dołączył: 06 Lip 2009
Posty: 43
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Bełchatów

PostWysłany: Czw 18:54, 09 Lip 2009    Temat postu:
 
Panie Prezesie zróbmy z WINKA KOMERCYJNE ŁOWISKO tylko dla naszego koła bez żadnego wyjątku.Zadbajmy o to żeby ryb było pod dostatkiem w końcu członków jest wielu i na zarybienie nie żałujmy .

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora

Dominix




Dołączył: 06 Kwi 2009
Posty: 11
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Bełchatów

PostWysłany: Sob 13:37, 11 Lip 2009    Temat postu:
 
haureol napisał:
Panie Prezesie zróbmy z WINKA KOMERCYJNE ŁOWISKO tylko dla naszego koła bez żadnego wyjątku.Zadbajmy o to żeby ryb było pod dostatkiem w końcu członków jest wielu i na zarybienie nie żałujmy .

popieram kolege w 100 %


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora

piotronik




Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 3
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 10:01, 02 Sie 2009    Temat postu:
 
ja również jestem za

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora

zyga6715




Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 4
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: KLESZCZÓW

PostWysłany: Wto 21:32, 25 Sie 2009    Temat postu:
 
Panie Prezesie jestem za komercyjnym zbiornikiem łowię na winku od kilkunastu lat ,obecnie ryby jest tam jak na lekarstwo , po tym jak w tamtym roku podniesiono śluze ryba poszła do krasówki .Ryba z winku jest bardzo smaczna łowiłem tam piękne ponad 2 kilogramowe liny, jażie karpie i szczupaki . Zbiornik bardzo fajny przyroda i tp.tylko trzeba poprawić gospodarke rybną bo teraz łowię tylko małe leszczyki .Można by zrobić zbiornik komercyjny tylko dla członków koła .a nawet wprowadzić wkładkę i opłatę powiedzmy 50 zł dla kolegów z naszego koła a np. 150 z innego koła, na zarybianie.

pozdrawiam


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora

wedkarz
Gość






PostWysłany: Sob 19:55, 17 Paź 2009    Temat postu: winek
 
witam wszystkich. ostatnio poluje na szczupaka na winku i..........na 15 wyjazdów nie złapałem nic!!! nawet zadnego uderzenia nie było a nie mówiąc juz o jakims konkretnym braniu.przypuszczaqm ze tego szczupaka poprostu tam nie ma bo nie wierze zeby na tyle wyjazdów nie zahaczył sie nawet mały" pistolecik"Sad Sad . poprostu panowie i panie!! brak jakiegokolwiek drapieznika na tym, zbiorniku:-( no ale moze sie doczekamy za kilka lat ze populacja szczupaka bedzie taka jak na początku istnienia zbiornika.
Powrót do góry

wedkarz
Gość






PostWysłany: Sob 20:13, 17 Paź 2009    Temat postu: winek
 
jestem bardzo czestym gosciem na winku i na kamieniu.ale opisze najpierw winek. jako uroda zbiornika jest super.krzaczki,czcinki,wodna roslinnosc ,poprostu idealne warunki dla ryb.ale zeby te ryby rosły to najpierw musza tam byc!z mojej obserwacji i róznych dyskusji z miejscowymi wedkarzami wynika ze populacja duzych okazów zgineła całkowicie na winku.czesc została wykłusowana,reszta przełapana przez wedkarzy którzy mocno oblegają ten zbiornik. ja bym go zrobił zbiornikiem komercyjnym i tylko dla koła nr 3. a przede wszystkim trzeba zwiekrzyc patrole poniewaz kłusownictwo na winku to rzecz"normalna"Sad jak juz pisałem wczesniej na 15 wyjazdów nie złapałem zadnego szczupaka:-( a i z białej ryby przez ostatnie 2 lata nic wiekszego sie nie trafiło oprócz małych leszczykówSad koledzy! jak sami nie bedziemy dbac o ten zbiornik to nigdy nie bedzie tam ryby! ale mam nadzieje ze nasi przedstawiciele podejmą odpowiednie decyzje i zrobią porzadek z tym z biornikiem i jeszcze sie bedziemy cieszyc jak wezmie duuuzy szczupak albo karp czy amur az tyczka bedzie trzeszczec:DVery Happy4-5 lat temu "chodziły" całe stada amurów a dzisiaj??? moze jest jeden duzy albo dwa:-(
Powrót do góry

wedkarz
Gość






PostWysłany: Nie 9:44, 18 Paź 2009    Temat postu: winek
 
witam ponownie wszystkich.jedno pytanie mnie zastanawia.czy droga na winku od strony północnej( od strony drogi dębina-żłobnica) bedzie nadal taka zarośnieta czy bedzie moze tam zrobiona przecinka tych drzew i jeżyn Question .tam jest całkowity brak przejazdu autem,nawet motorem jest juz problem.a byłoby całkiem przyjemnie podjechac sobie autem do fajnych miejscówek niz tagrac cały sprzet kilkaset metrów.a moze my miejscowi wedkarze powinnismy sie sami zebrac i zrobic porządek z tą drogą Very Happy Question chociaż linia brzegowa do strony eligiowa tez zaczyna juz strasznie zarastac i kilka fajnych miejsc w których sie siedziało kilka lat temu dzisiaj jest calkowicie niedostepna Crying or Very sad Sad Sad Sad pozdrawiam wszystkich i licze ze odezwią sie koledzy z propozycjami co zrobic z tym problemem.pozdrawiam wszystkich;-)
Powrót do góry

Prezes
Administrator



Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 218
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 7 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Bełchatów

PostWysłany: Nie 10:10, 18 Paź 2009    Temat postu: Łowisko komercyjne Winek ?
 
Dzięki za post, temat Winka jest najbardziej aktualny, ale po kolei.
Zarząd już w tym roku podjął działania w temacie Winka. Z porozumienia z Kołami z Bełchatowa wykreślono Winek do ogólnego wędkowania od 2010 roku. Winek ma już status łowiska specjalnego Koła Górnik. Wiemy tez o przełowieniu zbiornika ( potwierdziły to badania ichtiologiczne) i już teraz będziemy uzupełniać przełowione gatunki ryb. Jak je chronić ?, to same kontrole nie wystarczą, musimy wszyscy się o to zatroszczyć. W tym roku nakreślimy politykę zarybieniową dla Winka, będą podniesione wymiary dla niektórych gatunków.
Drugi temat, też będzie realizowany tzn. udrożnienie dróg i ścieżek dojazdowych. Stworzymy kilkanaście stanowisk wędkarskich ( np, kładki) w planie jest również schronisko z placem do imprez wędkarskich.
Proszę śledzić nasze komunikaty, bo będzie potrzebna pomoc wędkarzy.
Proszę zachęcać kolegów do pisania na naszej stronie, wszystkie uwagi są czytane i analizowane, pozdrawiam Prezes. Smile Wink


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora

wedkarz
Gość






PostWysłany: Nie 19:06, 18 Paź 2009    Temat postu: winek
 
dzieki za odpowiedz prezesie Very Happy no cóż,nie wiedziałem ze winek bedzie tylko dla naszego koła Very Happy no i dobrze Very Happy jak sami sobie zadbamy to coś tam napewno bedzie zawsze pływac w tej wodzie Very Happy a i z planu udrożnienia dróg i odnowienia stanu ryb jestem najbardziej zadowolony Very Happy a i te kładki tez fajna sprawa Very Happy przypuszczam ze bedzie cięzko zachęcić miejscowych do pomocy Sad no ale obym się mylił Smile bo np: taką kładke to sam bym z chęcią sobie wybudowałSmile Very Happy a potem zrobił zasiadke przy pasie trzcin na pieknego lina z czego winek jest bardzo znany Smile pozdwawiam.
Powrót do góry

marco
Gość






PostWysłany: Wto 18:42, 20 Paź 2009    Temat postu:
 
Witam!!!
Jestem z Częstochowy. Czy mogę łowić na tym łowisku? Łowiłem tam 40 lat wstecz i pozostał mi sentyment.
Powrót do góry

blondi




Dołączył: 02 Lis 2009
Posty: 8
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 0:46, 02 Lis 2009    Temat postu:
 
Witam Panie Prezesie.Wśród wedkarzy krąży opinia,że sporo ryby poszlo z Winku po podniesieniu zastawki na moście.tak naprawdę ile w tym prawdy nie wiadomo ale czy nie warto by sie zastanowić nad zabezpieczeniem przed taką możliwością w przyszłości???skoro raz się tak zdarzyło to istnieje ryzyko powtórnej takiej sytuacj a co za tym idzie utraty sporej części ryb.im więcej zarybimy tym więcej możemy utracić. Druga sprawa to niby do końca pażdzirnika miałybyćopublikowane wyniki badań ichtiologicznych a jakos nic takiego nie widać???

Post został pochwalony 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora

Prezes
Administrator



Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 218
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 7 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Bełchatów

PostWysłany: Śro 9:01, 04 Lis 2009    Temat postu: Winek i odłowy !
 
Sprawa zabezpieczenia ryb. Wiemy o tym i jeżeli Kopalnia będzie planowała ruchy z wodą to pierw bedą zamontowane siatki zabezpieczajace ryby. Mamy to uzgodnione z odwodnieniem.
Dzięki za przypomnienie, ale Zarząd na tym czuwa.
Druga sprawa to informacja o odłowach. Będzie zamieszcina w tym tygodniu, problemem jest obszerny materiał i zastanawiam się nad formą jego publikacji. Proszę o pisanie na naszym forum i polecać naszą stronę znajomym. Pozdrawiam Prezes. Wink Very Happy Surprised


Post został pochwalony 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.kologornik.fora.pl Strona Główna -> Łowiska
Idź do strony 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Następny
Strona 1 z 12

Wyświetl posty z ostatnich:   
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

 
Skocz do:  


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Skin Created by: Sigma12
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Regulamin